Kręcę z Czytaczem - wyniki konkursu

W poniedziałek 26.10.2015 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie pod hasłem „Kręcę z Czytaczem” realizowanego w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange.

WYNIKI KONKURSU "CZY ZNASZ CZYTACZA" - dyplomy oraz nagrody książkowe otrzymują:
  • Nadia Przybyła 1a
  • Oliwier Wagstyl 3c
  • Fabian Bała 3c

Kręcę z Czytakiem 26.10.2015 • fot. Klaudia Śledzińska59 zdjęć

Tego dnia przyjechała do nas pani Aleksandra Sobańska z Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie filia w Wiśle Wielkiej i przeprowadziła zajęcia dla wszystkich klas I, II i III.
Pani Oli towarzyszył Czytacz, który jest maskotką mieszkającą w bibliotece w Wiśle Wielkiej i jest głównym bohaterem siedmiu filmików dotyczących zasad posługiwania się komputerem i Internetem:

• Czytacz i komputer.
  • Czytacz i gry.
  • Czytacz odrabia lekcje.
  • Czytacz słucha muzyki.
  • Czytacz poznaje przyjaciół.
  • Czytacz i wirus.
  • Czytacz i uzależnienie.

Uczniowie mogli zobaczyć filmy i posłuchać dobrych rad Czytacza, który ostrzegał nas przed nieodpowiednim posługiwaniem się Internetem, mówił o niebezpieczeństwach, które na nas czekają, uczył jak należy używać Internetu.

Po obejrzeniu filmów dzieci miały do rozwiązania test, przygotowany przez panią Aleksandrę, który sprawdzał ile dzieci zapamiętały. Test był przeprowadzony w ramach konkursu „Czy znasz Czytacza”. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać, ale myślę, że będzie warto.
O rozwiązaniu konkursu będę informować w późniejszym terminie.