Wieczór z Andersenem

W dniu 12 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyło się wieczorne spotkanie z baśniami Hansa Christiana Andersena, które trwało od godziny 17.00 do 20.00. Spotkanie zorganizowały pani Klaudia Śledzińska z biblioteki oraz panie Karolina Przontka, Katarzyna Konieczny, Małgorzata Zalewska i Dorota Leki ze świetlicy.

Andersen 2016 • fot. Klaudia Śledzińska27 zdjęć

W tym wydarzeniu wzięło udział 17 dzieci z pierwszych klas. Spotkanie rozpoczęło się w bibliotece, gdzie zostały przygotowane materace, ekran oraz odpowiednie oświetlenie. Uczestnicy przebrani w piżamy, ze swoimi pluszakami i poduszkami mogli wygodnie ułożyć się na materacach pod śpiworami i kocami. Następnie obejrzeli krótką prezentację o Andersenie i jego baśniach oraz wysłuchać bajki Dziewczynka z zapałkami.

Kolejnym etapem było zadanie, w którym dzieci zostały podzielone na trzy grupy a każda z nich musiała na terenie pierwszego piętra znaleźć jak najwięcej zapałek. W dalszej części spotkania dzieci przeszły do świetlicy, gdzie czekały obrazki z Dziewczynką z zapałkami do pokolorowania oraz ozdobienia. Swoje prace dzieci zabierały do domu. Po wykonaniu pracy plastycznej dzieci bawiły się przy muzyce.

Po zabawie przyszła pora na coś do jedzenia, każdy z przybyłych mógł własnoręcznie pod okiem pań przygotować przepyszną zapiekankę.

Na zakończenie wróciliśmy do biblioteki, gdzie obejrzeliśmy bajki Andersena: Księżniczka na ziarnku grochu oraz Kwiaty Idy.