Wieczór z baśniami Andersena

W dniu 27 stycznia w naszej szkole odbyło się wieczorne spotkanie z baśniami Hansa Christiana Andersena, które trwało od godziny 18.00 do 21.00. Spotkanie zorganizowały pani Klaudia Śledzińska z biblioteki oraz panie Karolina Przontka i Katarzyna Konieczny ze świetlicy. W tym wydarzeniu wzięło udział 21 dzieci z klas I, III i V.

Wieczór z baśniami Andersena - 27.01.201219 zdjęć

Spotkanie rozpoczęło się w bibliotece, gdzie zostały przygotowane materace, rzutnik, ekran oraz odpowiednie oświetlenie. Uczestnicy mogli wygodnie ułożyć się na materacach pod śpiworami, a następnie obejrzeć krótką prezentację o Andersenie i jego baśniach oraz wysłuchać bajki Księżniczka na ziarnku grochu. Kolejnym etapem było zadanie, w którym dzieci podzielono na dwie drużyny a każda z nich musiała na terenie pierwszego piętra szkoły znaleźć jak najwięcej ziarenek grochu. W dalszej części spotkania dzieci przeszły do świetlicy, gdzie czekały piękne ramki w kształcie zamku do ozdobienia przez uczestników. Po wykonaniu pracy plastycznej przyszła pora na coś do jedzenia, każdy z przybyłych mógł własnoręcznie pod okiem pań przygotować pyszną zapiekankę. Na zakończenie wróciliśmy do biblioteki, gdzie została wyświetlona bajka Świniopas, po której dzieci zostały odebrane przez rodziców.