Spotkanie z książką - Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I

Nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ” dla uczniów klas I
5 grudnia wszyscy pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami zostali zaproszeni na tajemnicze spotkanie. Pani bibliotekarka poprosiła ich o pomoc w rozwiązaniu sprawy znikających liter alfabetu, które podkrada „Złośliwy Troll” (w tę rolę wcielił się pan pedagog). Po krótkich negocjacjach, Troll zgodził się oddać litery, jednak najpierw dzieci musiały popisać się ich znajomością. Zorganizowano więc 3 konkurencje, z którymi pierwszoklasiści doskonale sobie poradzili, odzyskując od Trolla kolejne literki. Były „literkowe zagadki”, wymyślanie jak największej ilości słów rozpoczynających się na daną literę, układanie liter z ciał. Ostatecznie, naszym pierwszoklasistom udało się odzyskać wszystkie brakujące elementy abecadła. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i korzystać z wiedzy i mądrości, jaka z nich płynie. Na koniec pani dyrektor uroczyście wręczyła dzieciom książki, podarowane przez Instytut Książki w ramach programu „Mała Książka, Wielki Człowiek”.

Mamy ogromną nadzieję, że książka będzie towarzyszem naszych uczniów przez całe ich życie.
#wielkiczlowiek

Justyna Brembor / Elżbieta Konieczny