W klasach I - III odbyły się lekcje biblioteczne, których bohaterem był MIŚ

Najmłodsi uczniowie podczas lekcji w bibliotece mieli okazję dowiedzieć się (lub przypomnieć sobie) historię powstania pluszowego misia - ponadczasowej zabawki, która towarzyszy dzieciom na prawie całym świecie już ponad 100 lat.
Lekcja w bibliotece była też okazją do pobawienia się w gronie klasowym. Dzieci układały sylwetki misiów oraz zgadywali imiona misiów w "Turnieju z kurtynką". Uczniowie poznali również sylwetki kilku starszych misiów, które nie są w tym momencie tak popularne jak dawniej np. Miś Coralgol czy Miś Uszatek lub Jogi. Była też okazja do tego, aby posłuchać piosenki tytułowe z kreskówek, których bohaterami były Misie oraz by wysłuchać wzruszającej historii o brzydkim misiu, który okazał się być najlepszym przyjacielem pewnej niewidomej dziewczynki.
fot. Elżbieta Konieczny

Elżbieta Konieczny