Działanie w ramach realizacji programu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka"

"W bibliotece damy ci spokój". Czas na relaks i ciszę

W ramach programu, który realizujemy ze społecznością "Biblioteki w szkole", w każdy czwartek na długich przerwach nasza biblioteka zmienia się w strefę ciszy i relaksu. Rolety w bibliotece są zasłonięte, w jednej części światło jest wygaszone, do uszu dobiegają dźwięki spokojnej, relaksującej muzyki, można korzystać z podkładek i sako do siedzenia. Uczniowie poproszeni są o to, żeby nie rozmawiać.Dzieciaki chętnie gromadzą się, by w takiej atmosferze się wyciszyć i zrelaksować. Jedni spokojnie leżą, inni czytają w ciszy książki. Przerwy takie są bardzo potrzebne, żeby zniwelować wśród uczniów (i nauczycieli też) nadmierne przebodźcowanie.

Justyna Brembor / Elżbieta Konieczny