Biblioteczne szacowanki_liczymy śliwki

"Biblioteczne szacowanki" - zabawa matematyczna w bibliotece

Raz w miesiącu w bibliotece odbywa się zabawa, polegająca na szacowaniu ilości zgromadzonych w dużym słoju przedmiotów. Należy to zrobić tak, by nie otwierać pokrywy i nie dotykać elementów w pojemniku.
17 października uczniowie mieli za zadanie oszacować ilość zgromadzonych w słoju śliwek. Każdy mógł na specjalnym kuponie zapisać swoją propozycję. O ustalonej porze, specjalna komisja przeliczyła śliwki i wskazała zwycięzcę, który oszacował prawidłowy wynik.
Największą intuicją wykazał się uczeń klasy VI - ................., wskazując prawidłowy wynik: 47 śliwek. Nagrodą w zabawie był .... słoik śliwek ;)
W związku z dużym zainteresowaniem uczniów, nasza zabawa na pewno będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.

Elżbieta Konieczny