Wielka Liga Czytelników - książki półfinałowe

Książki, które należy przeczytać w II etapie konkursu czytelniczego

Nasi uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Wielka Liga Czytelników". Mamy 27 osób, które aktywnie czytają książki konkursowe i zdobywają sprawności czytelnicze.
Ci uczniowie, którzy do początku marca 2024 r. zdobędą 5 sprawności (czyli rozwiążą prawidłowo 5 testów dotyczących znajomości treści lektur), wezmą udział w II etapie konkursu. Będzie on polegał na przeczytaniu jeszcze jednej książki oraz napisaniu testu z jaj znajomości. Książki dopasowane są do odpowiednich kategorii wiekowych i zapowiadają się bardzo ciekawie :)

KSIĄŻKI PÓŁFINAŁOWE VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW:[url=][/url]

KATEGORIA KLASY 1-3
„Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” - Julita Grodek. Warszawa: Zuzu Toys.

KATEGORIA KLASY 4-6
„Dynastia Miziołków” - Joanna Olech. Łódź: Wydawnictwo Literatura.
!!!UWAGA!!! W ZWIĄZKU Z TYM, IŻ WYDAŃ TEGO TYTUŁU JEST AŻ 33 I NIESTETY SĄ RÓŻNICE POMIĘDZY WYDANIAMI, NALEŻY KORZYSTAĆ Z KSIĄŻEK WYDANYCH W WYDAWNICTWIE LITERATURA W  LATACH 2014-2023.

KATEGORIA KLASY 7-8
„Obronić królową” - Barbara Kosmowska. Łódź: Wydawnictwo Literatura.

Szerszy opis książek półfinałowch (i finałowych):

[url=]https://wielkaliga.pl/polska/2023/dokumenty/prezentacja_wl2023-2024_ksiazki.pdf[/url]

Książki te będą dostępne w naszej bibliotece, kto jednak ma możliwość, prosimy, aby zaopatrzył się w nie w bibliotece miejskiej, bo może nie wystarczyć dla wszystkich.

Justyna Brembor / Elżbieta Konieczny